Dla opiekunów koni niezmiernie istotna zaletą okładzin posadzek i ścian boksów, korytarzy czy pomieszczeń towarzyszących jest ich duża wytrzymałość, łatwość  konserwacji i utrzymania w czystości.

Dla „ich mieszkańców i użytkowników” zapewne odczuwalny wysoki komfort  i bezpieczeństwo – zarówno fizyczne ( możliwość pośliźnięcia się czy upadku ) jak i fitosanitarne – cyt.: „ wilgotna i brudna ściółka jest przyczyną wielu chorób związanych    z kopytami (np. gnicie strzałki kopytowej, gruda ) sierścią i układem oddechowym (ze względu na wysoką zawartość amoniaku). Czystość w boksie konia jest szalenie ważna.
Przy tym wszystkim nie bez znaczenia pozostają względy ekonomiczne i możliwości organizacyjne.

Na rynku dostępne są różne rozwiązania, ale w większości przypadków takie, które nie są wstanie połączyć skutecznie tych cech i stawianych im wymagań.

Rozwiązania posadzek Speedfloor wykonanych metodą wtryskową z wysokogatunkowego winylu są wyraźnym stopniu miększe i cieplejsze niż standardowo stosowane w budynkach agro beton,  kostka, a czasami nawet asfalt, ich bezspoinowa struktura tworzywa sprawia, że elementy posadzek nie wchłaniają płynów ( w tym moczu ) i nie zatrzymują zanieczyszczeń stałych zapewniając przy tym „oddychanie podłoża pod nimi”. Fakt, że elementy posadzki mają jednolitą , zwartą i niezwykle wytrzymałą strukturę sprawia, że nie ma niebezpieczeństwa ich kruszenia się i wycierania, przedostawania się ich fragmentów do układu pokarmowego zwierzęcia wraz ze słomą czy paszą.

Budowa ta i materiał z jakiego są wykonane gwarantują również możliwość niezwykle prostego, szybkiego i skutecznego prowadzenia codziennego sprzątania i dezynfekcji ich powierzchni. Wytrzymałość materiału i połączeń elementów z niego wykonanych są gwarantem długiego i skutecznego funkcjonowania w różnych warunkach; gwarancja na elementy Speedfloor to nawet  12 lat.

Z tych właśnie powodów co raz częściej znajdują one swoje miejsce w stajniach i innych pomieszczeniach typu agro gdzie zastosowane podnoszą w sposób widoczny i odczuwalny komfort i bezpieczeństwo zwierząt i sprawiając, że poruszają się one lub odpoczywają  swobodniej, nie grozi im pośliźnięcie się i upadek. To również ważne dla ich opiekunów, użytkowników i gości.

Okładziny Speedfloor ścian i posadzek  można zamiatać, czyścić i poddawać dezynfekcji bez żadnych trudności, a bardzo wytrzymałe połącznia elementów typu Fortelock elementów na tz. zamki typu „jaskółczy ogon” dają możliwość demontażu poszczególnych części, ich dokładne oczyszczenie i następne ponowne rozłożenie w ten sam lub dowolny , inny sposób. To również rozwiązanie dające błyskawicznej wymiany uszkodzonych pojedynczych elementów Speedfloor.

Jeszcze innym sposobem wykorzystania elementów Speedfloor PVC jest wykonanie okładzin ścian boksów; zarówno tych wykonanych z cegły, kamienia czy betonu jaki i wykonywanych z elementów stalowych z wypełnieniem drewnem czy po prostu drewnianych.  Okładziny Speedfloor sprawiają, że boks jest cichszy i cieplejszy, a koń nie niszczy kopytami czy zębami nawierzchni przegród swojego „pokoju”.

Pamiętajmy  : Ściółka za słomy czy trocin układana na płytki Speedfloor ma znacznie mniejszą grubość, jak w wypadku układanej na podłożu betonowym czy polepie, warunki podopiecznych zauważalnie lepsze podobnie jak oszczędności.

         Zalety rozwiązania Speedfloor

  • Redukcja hałasu.
  • Tłumienie uderzeń, tarcia – odporna na kopyta,
  • Podłoga jest odpowiednio elastyczna i miękka, by nie dochodziło do nadmiernego obciążenia ścięgien i kopyt.
  • Odporność na wodę i wilgoć.
  • Ograniczenie powstawania pleśni pod posadzką do minimum – ciecz odprowadzana jest do warstw dolnych lub spływa po posadzce.
  • Łatwe czyszczenie i konserwacja.
  • Minimalne wymogi dla podłoża .
  • Montaż posadzki nie wymaga klejenia
  • Renowacja bosku wymaga tylko minimalnej przerwy – wystarczy kilka godzin, a boks można użytkować bezpośrednio po
+48 664 483 453biuro@speedfloor.plCennikPróbki