Stajnie

Stajnie, zagrody wewnętrzne

Posadzki SpeedFloor PVC i SBR/EPDM, wykonane z wysokogatunkowego winylu lub granulatu gumy. Materiały wykorzystane do ich produkcji sprawiają, że posadzki są bardziej miękkie, przyjemniejsze w odbiorze i cieplejsze niż standardowo stosowane materiały w stajniach oraz zagrodach wewnętrznych. Bez spoinowa struktura nawierzchni PVC sprawia, że posadzka nie wchłania płynów (w tym odchodów zwierzęcych). Nawierzchnia SBR dla odmiany jest nawierzchnią przepuszczalną, przez którą płyny przenikają do przestrzeni między nawierzchnią, a podłożem. Wykorzystanie posadzek SpeedFloor jako maty do stajni, podnosi komfort i bezpieczeństwo koni sprawiając, że poruszają się one lub odpoczywają swobodniej, nie grozi im także poślizgnięcie się czy upadek.

Dla opiekunów koni niezmiernie istotną zaletą podłogi jest jej bardzo łatwa konserwacja. Maty SpeedFloor  można zamiatać, czyścić i poddawać dezynfekcji bez żadnych trudności, gdyż bardzo wytrzymałe połączenia elementów posadzki dają możliwość demontażu poszczególnych części, dokładnego ich oczyszczenia, jak i podłoża pod nimi, a następnie rozłożenia w ten sam lub inny sposób.

Jeszcze innym sposobem wykorzystania elementów SpeedFloor jest wykonanie okładzin ścian boksów, zarówno tych wykonanych z cegły, kamienia czy betonu jaki i wykonywanych z elementów stalowych, z wypełnieniem drewnianym czy po prostu drewnianych. Okładziny SpeedFloor sprawiają, że boks jest bardziej cichy i cieplejszy, a koń nie niszczy kopytami czy zębami nawierzchni przegród swojego „pokoju”.

Warto pamiętać, że:

Ściółka za słomy układana na płytki Speedfloor ma znacznie mniejszą grubość, niż w przypadku posadzki betonowej, a warunki podopiecznych są zauważalnie lepsze.

Zalety rozwiązania Speedfloor

  • Redukcja hałasu
  • Tłumienie uderzeń, tarcia – odporna na kopyta
  • Podłoga jest odpowiednio elastyczna i miękka, by nie dochodziło do nadmiernego obciążenia ścięgien i kopyt
  • Odporność na wodę i wilgoć
  • Ograniczenie powstawania pleśni pod posadzką do minimum – ciecz odprowadzana jest do warstw dolnych lub spływa po posadzce
  • Łatwe czyszczenie i konserwacja
  • Minimalne wymogi dla podłoża
  • Montaż posadzki nie wymaga klejenia
  • Renowacja bosku wymaga tylko minimalnej przerwy – wystarczy kilka godzin, a boks można użytkować bezpośrednio po zakończeniu prac

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Zapytaj o wycenę projektu!

error: